Kanal İstanbul Hattında Bulunan Konut Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor 

Yeni İstanbul olarak isimlendirilen ve şehrin en büyük projelerinden biri olarak kabul edilen Kanal İstanbul için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Şu anda Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık koltuğunda otururken temellerini attığı projede geride bıraktığımız günlerde etüt proje sözleşmesi imzalandı ve resmi olarak ilk adımlar atılmış oldu. Proje tamamlandığında Marmara ve Karadeniz birbirine bağlanmış olacak.

Değeri Düşük Olan Bölgelerde Fiyatlar Uçuşa Geçirdi 

Proje açıklanmadan önce değeri son derece düşük olan bölgelerde konut fiyatları metrekare bazında yüzde 114 oranında değer kazanırken kiralık konut fiyatlarının metrekareleri ise yüzde 125 oranında artış gösterdi. Özellikle de lüks konut üreticilerinin yoğun ilgi gösterdiği bölgede yer alan arsalar Kanal İstanbul projesinin yanı sıra 3. Havalimanı Projesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi projelerin de etkisi ile uçuşa geçti. Bu süreç boyunca en çok değer kazanan ilçeler ve mahalleler arasında Arnavutköy, Silivri, Kayaşehir ve Sultangazi ilk sıralarda yer aldı.

Sultangazi’de Fiyatlar İkiye Katladı 

Değer artışının yüzde 100 seviyesini aştığı Sultangazi en çok değer kazanan bölgelerin başında yer alırken Habibler mahallesinde yer alan satılığa çıkarılan taşınmazların metrekaresi son 3 yıllık dönemde 1.400 lira seviyesinden 3 bin lira seviyesine geldi. Kiralık taşınmazların metrekare fiyatları ise 5 liradan 9 liraya çıktı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz