Kanal İstanbul İçin Büyük Müjde 2018’de Temelleri Atılacak 

İlk olarak şu anda Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan ve o dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme 2011 yılında getirilen Kanal İstanbul Projesi hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye – Sırbistan İş Forumu panelinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da gerçekleştirilen büyük projeler hakkında bilgiler verirken Kanal İstanbul projesine de değindi.

2018 Yılında Temel Atma Töreni Düzenlenecek 

Büyük İstanbul Projesi hakkında yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu projenin kendi hayali olduğunu belirterek gerçekleştirmek için tüm sınırları zorlayacaklarını belirtti. Projenin gerçekleştirilmesi için son hazırlıkların yapıldığını belirten Erdoğan en erken bu yılın sonunda en geç ise 2018 yılının hemen başında Kanal İstanbul temel atma töreni gerçekleştirilecek.

Diğer Projelerde Çalışmalar Devam Ediyor

Mega projeler olarak anılan büyük projeler hakkında da bilgi veren Erdoğan Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışlarını yaptıklarını hatırlatarak aynı zamanda Çanakkale 1915 Köprüsü ve 3. Havalimanı projesi içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Gerçekleştirilen her yeni projenin İstanbul’un değerine değer kattığını belirten Erdoğan ana hedeflerinin İstanbul’u dünyanın en değerli şehirlerinden biri haline getirmek olduğunu bir kere daha dile getirdi. Havalimanı 2023 yılında tamamlanarak hizmet vermeye başladığı anda yıllık 150 milyonluk yolcu kapasitesi ile hizmet verecek ve dünyanın en büyük havalimanı olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz