Kanal İstanbul Ne Zaman Tamamlanacak?

Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer alan ve oldukça büyük tartışmalara neden olan Kanal İstanbul Projesi hakkındaki belirsizlikler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “en büyük hayalim” olarak tanıttığı, yapılması konusunda büyük soru işaretleri bulunmasına rağmen yapılacağı dile getirilen proje hakkında ne yazık ki hala kesin bir takvim açıklanmış değil.

Kanal İstanbul Ne Zaman Başlayacak?

Projenin önündeki en büyük engel ÇED belirsizliği olarak kabul ediliyor. Hatırlanacağı üzere Kanal İstanbul güzergâhı 15 Ocak 2018 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından düzenlenen toplantı ile açıklanmıştı. Projenin ikinci adımı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına proje ile ilgili olarak hazırlanan ÇED raporunun sunulması gerekiyor. Ancak projenin son derece büyük olması ve geniş kapsamlı olması nedeni ile hala rapor hazırlık aşamasında bulunuyor.

Kanal İstanbul Ne Zaman Tamamlanacak?

Henüz temel atma töreni dahi gerçekleştirilmeyen büyük projenin ne zaman tamamlanacağı konusunda da bu nedenle kesin bir açıklama bulunmuyor. 65 milyar liralık dev bir yatırım bütçesi ile hayata geçirilecek olan proje tamamlandığında Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak ve ülkemize oldukça yüksek bir prestij kazandıracak. Aynı zamanda lojistik merkez desteği de sağlanacak. Proje için net bir tamamlama tarihi açıklanmasa da projenin temel atma törenini takip eden 5 yıllık süreç içerisinde tamamlanmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz