Kanal İstanbul Projesi Emlak Piyasasını Hareketlendirdi

İstanbul’un en önemli projesi olan Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalar devam ederken, güzergahlar da belirlendi. Yakın zamanda temeli atılacak olan projenin güzergahı; Arnavutköy, Küçükçekmece, Başakşehir ve Esenyurt ilçelerini kapsıyor.

Başakşehir’de Gayrimenkul Piyasası

194 bini aşan nüfusunun daha da kalabalıklaşması beklenen Başakşehir’deki satılık dairelerin fiyatı yükseliyor. 80 metrekarelik yüksek girişte bulunan 2+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı 175 bin TL’den başlıyor. Site içerisinde yer alan 1+1 büyüklüğündeki daireler 215 bin TL’ye, 3+1 büyüklüğündeki daireler ise 395 bin TL’ye satışa çıkarılıyor. Kira fiyatlarındaki değişimlerin sonucunda ise ultra lüks özellikte olan 2+1 büyüklüğündeki daireler bin 400 TL’ye, 3+1 büyüklüğündeki daireler bin 750 TL’ye kiraya veriliyor.

Küçükçekmece’de Gayrimenkul Piyasası

Kanal İstanbul projesi ile adından sıkça söz ettiren Küçükçekmece’deki yeni 1+1 dairelerin fiyatı 135 bin TL, göl ve boğaz manzaralı 3+1 dairelerin fiyatı ise 1.220.000 TL oluyor. Birinci katta bulunan yeni 2+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli bin 400 TL, dubleks 4+1 büyüklüğündeki dairelerin kira bedeli ise 2 bin TL oluyor.

Arnavutköy’de Gayrimenkul Piyasası

İstanbul’un dördüncü büyük ilçesi olan Arnavutköy, proje ile birlikte adından en çok söz ettiren ilçe oldu. Bahçe katında bulunan 1+1 büyüklüğündeki daireler 140 bin TL’ye, birinci katta bulunan 2+1 büyüklüğündeki daireler ise 310 bin TL’ye satışa sunuluyor. 4+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı ise 385 bin TL.

Esenyurt’ta Gayrimenkul Piyasası

Toplu konutların yer aldığı Esenyurt’taki 2+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı 139 bin TL, 4+1 büyüklüğündeki dairelerin fiyatı ise 300 bin TL oluyor. Eşyalı lüks 1+1 büyüklüğündeki daireler bin TL’ye, site içerisinde bulunan lüks 3+1 daireler ise bin 400 TL’ye kiraya veriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz