Kanal İstanbul Projesi Ertelenecek mi?

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan birisi de tasarruf amaçlı ihalesi yapılmış ancak henüz başlanmayan projelerin erteleneceğini söylemesi üzerine İstanbul’da yapılacak olan Kanal İstanbul ertelenecek mi sorusunu gündeme getirdi. Buna istinaden Bakan Turhan Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak haberine göre Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan, tasarruf amaçlı projelerin İstanbul için olup olmayacağına yönelik; “Onlar bazı projeler için geçerli değil. Yeni başlayacağımız acil ve önceliği olmayan projelerin ihalelerini biraz daha bir gün sonraya bırakacağız. Devam eden projelerimizi hızlandırıp bir an önce hizmete alacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Kaynakların Etkin Kullanımı Sağlanacak

 

TBMM ‘de bir grup gazeteciye açıklamada bulunan Bakan Turhan, Cumhurbaşkanının açıklamasına yönelik birkaç bilgi paylaşımında bulundu. “Yeni başlamayı planladığımız projeleri biraz geciktirmek, mevcutları hızlandırmak, kaynağı verimli ve etkin kullanmak amacıyla böyle bir karar alındı. Mevcut kaynaklarımızın etkin, verimli kullanılması amaçlanıyor” şeklinde söylemde bulundu.

 

Aciliyeti Olanlara Devam

 

Baka Turhan, Türkiye’nin yararına olacak mega projelerin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Acil önem ve aciliyeti bulunan projelere yönelik açıklamalarda bulundu. Projelerden hangilerinin devam edileceği, hangilerinin erteleneceğinin henüz belli olmadığını sözlerine ekledi. Turhan, 2009 yılında Hızlı Tren ile buluşan Türkiye’nin Ankara, Eskişehir, Konya ve İstanbul ile sınırlı kalmayacağını Uşak, Afyon, İzmir, Bursa, Yozgat, Sivas ve Erzincan için çalışmaların yapılacağını bildirdi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz