Kanal İstanbul Temel Atma Töreni Ne Zaman?

Türkiye’nin en büyük projesi olma özelliği ile en çok konuşulan ve en çok merak edilen projelerinden biri olmayı başaran Kanal İstanbul Projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Aynı zamanda gayrimenkul sektörüne de büyük bir hareketlilik getirmesine kesin gözü ile bakılan Kanal İstanbul’un temeli ne zaman atılacak?

Marmaray ve Karadeniz Birbirine Bağlanacak 

Kanal İstanbul projesi tamamlandığında Karadeniz ve Marmaray’ı birbirine bağlayacak. Her geçen gün yeni bir detayın paylaşıldığı projede 400 metre genişliğe, 43 kilometre uzunluğa ve 25 metre derinliğe sahip olan bir kanal kazılacak. Kanalın üzerinde toplam 6 tane köprü yer alacak. Kanal İstanbul projesi için atılan ilk adım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar yetkisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına devri gerçekleştirildi. Kanal İstanbul Projesi sınırlar olarak Arnavutköy ve Büyükçekmece sınırları arasında yer alacak.

Gayrimenkul Fiyatları Yükselecek 

Kanal İstanbul’un her iki tarafında konumlanacak yeni bir kent merkezi kurulacak ve bu kent merkezinde 500 bin kişinin ikamet etmesi sağlanacak. Projenin tamamlanması ile beraber bölgedeki taşınmaz fiyatları astronomik olarak artacak. Şu anda bile projenin geçiş güzergahında yer alan bölgelerde fiyatlar artmaya başlamış durumda. Projenin bir ucunun yer aldığı Arnavutköy sınırları içerisinde yer alan 3+1 kiralık dairelerin fiyatları 1.690 liradan başlıyor. Büyükçekmece daire fiyatları ise 3+1 kiralık daire fiyatları bin liradan başlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz