Kanalizasyonlara Yap İşlet Devret Modeli Geliyor!

 

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günler de yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamasında ise köprü, tünel, otoyol, hastanelerde uygulanmakta olan yap, işlet ve devret modeli artık kanalizasyonlarda da olacağını ve bu konu ile ilgili çalışmaları başlattıklarını bildirdi.

Amaç su artıma yöntemlerini teşvik etmek

 

2019 yılı bütçesi hakkında Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmesinde açıklamalarda bulunmakta olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kanalizasyon şebekesi ve atık su arıtma tesislerinin nüfusun gittikçe artması nedeni ile yetersiz geldiğini bildirmekte olup, atık su arıtma yönetimlerinin teşvik etmek amacı ile kanalizasyonlara yap işlet devret modeli geleceğini bildirdi. Tabi ki yapılan açıklamalarda CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker karşılık verdi. Konuşmalarda ise;

 

Bakan Kurum, “Atık su arıtma yönetimlerini teşvik etmek amacıyla 2011-2017 yılları arasında atık su arıtma tesisinden enerji giderlerinin yüzde 50’sine tekabül eden 279 milyon TL bakanlığımız tarafından karşılandı. Bu tesislerin inşaatı ve işletmesinde KÖİ modelinin uygulanabilmesi için de çalışıyoruz” dedi.

CHP tarafından itiraz var!

 

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise “Atık suyu arıtacak firmalara da kanalizasyon garantisi mi vereceksiniz?” diye sordu. Şeker, atık su arıtma görevinin belediyelerin yapması gereken iş olduğunu belirterek kamuoyunda yap-işlet-devret olarak bilinen yönteme geçilmesine karşı çıktı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz