Kanser Hastanesi İçin İhale Tamamlandı 

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesi içerisinde yer alması planlanan Malatya Onkoloji Hastanesi için Sağlık Bakanlığı tarafından beklenen ihale aşaması başarı ile tamamlandı. Toplamda 217 yatak kapasitesine sahip olacak olan hastane 71 milyon liralık proje tutarı ile bölgeye büyük bir değer katacak.

Malatya Onkoloji Hastanesi 2019 Yılında Faaliyete Geçecek 

29 bin 912 metrekarelik dev sağlık tesisi 56 milyon 875 bin liralık ihale bedeli ile Özge – Emaş İnşaat Ortaklığı tarafından alındı. İhalenin tamamlanmasının ardından önümüzdeki birkaç gün içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacağı ve temel atma töreni düzenleneceği öğrenildi. Son derece büyük bir yatırım ile hayata geçirilecek olan Malatya Onkoloji Hastanesinin 2019 yılı içerisinde faaliyete geçirilmesi bekleniyor.

Bölgenin İhtiyacı Karşılanacak 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yapılacak olan hastanenin bölge açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bodrum ve zemin haricinde toplamda 6 kattan oluşacak olan hastane 16 adet poliklinik, 84 kişilik kemoterapi salonu, 176 adet onkoloji ve hematoloji hasta odası, 5 adet iyotlu tedavi hasta odası, 16 adet yoğun bakım odası ve 20 adet kemik iliği tedavi odası yer alacak. Hastane sahip olduğu özellikler ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin büyük bir açığını kapatacak ve bölge halkının daha iyi koşullarda tedavi hizmeti almasını sağlayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz