Kapalıçarşı eski başkanı Ahmet Kökler’in çok fazla kişiden kar payı vaad ederek 30 milyon doları geçen para topladığı iddia ediliyor. Kökler’e karşı icra takipleri devam ederken, mahkeme ise tapuların devri konusunda önlem aldı.

Milyonlarca ziyaretçiye hizmet veren Kapalıçarşı’da her şey bir birine karıştı. Eski başkan Ahmet Kökler’e birçok kişi belli aralıklarda yüklü miktarda döviz verdiği öğrenildi. Bu paralar ise alındıktan hemen sonra yeni paralar verildi. Bu bakımdan 200 bin dolar veren olurken, 5 milyon dolar verenlerinde olduğu öğrenildi. Son gelen haberlere göre Kökler’in çok fazla kişiden kar payı vereceği vaadiyle, 30 milyon dolardan fazla para elde ettiği iddia ediliyor. Alacaklılar ise paralarını geri alamadıkları için icra takibi başlattığı ortaya çıktı.

Ahmet Kökler ve Alacakları Konuştu

Ahmet Kökler’e 200 bin dolar veren kişi yaptığı açıklamada verdiği parayı söz verilen tarihte olmasa bile aldım. Parayı ise kar payı ile beraber aldığını ve bu paraların çarşı esnafı için yüksek bir para olmadığını belirtti. Bu paraları alamayan adamın işleri bozulmaz. Ancak birçok kişi, başkalarından para alarak verdiğini söylüyor. Sıkıntı ise burada başlıyor.

S.E ise kar payı için değil, borç olarak verdiğini söyledi. Ahmet Kökler ise yaptığı bir açıklama ile kar payı için para toplamadım. Alınan paraları ise belli bir sıra içerisinde geri ödeyeceğiz şeklinde ifade etti.

5 ayrı senet icraya verildi

En çok para veren alacaklı S.K ise elinde 5 milyon 38 bin dolarlık 5 ayrı senedi icraya koyduğunu belirtti. İcra müdürlüğünün aldığı karar ile Kökler’in Kapalıçarşı’daki Zincirli Han’da yer alan işyerindde bir haciz işlemi yapıldığı öğrenildi. S.K ise bu haciz işlemlerinin yanı sıra, iki ayrı dava açmış durumda.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz