Çatı karı dairesi kirada. Kömürlük kapıcı odasına ilave edilmiş ve kirada. Farklı bir dairenin kömürlüğü ise karar neticesinde ele alındı. Ardından kiracılardan birisinden 100 TL alınacağı ifade edildi. Peki ne yapılacak? İşte detaylar…

Son haberlere göre 16 dairelik bir apartmanda çatı katı dairesinin kirada olduğu öğrenildi ve kömürlüğün ise kapıcı odasına dahil edilerek kiraya verildiği açıklandı. Bilgisi dışında kömürlüğün kapıcı odasına ilave edilerek kiraya verildiği de belirtildi. Bir itiraz söz konusu olunca dairenin kömürlüğü karar neticesinde kendisine verildiğini söyledi.

Toplantının tutanağı ise müsait olmadıkları bahanesiyle verilmediği ve ardından yönetici olması istenip kiracıların birinden 100 TL alacağı ifade edilmiş. Ancak bunu kabul etmemiş ve ne yapacağını soruyor.

16 dairelik apartmanda çatı katı dairemiz kirada. Bilgim haricinde kömürlüğümüz kapıcı odasına ilave edilerek kiraya verilmiş. Biz itiraz edince farklı bir dairenin kömürlüğü yönetim toplantısı kararıyla bize verildi.

Toplantı tutanağını müsait olmadıkları bahanesiyle vermediler. Sonra yönetici olmamı isteyip kiracıların birinden 100 TL alacağım söylendi, ben kabul etmedim. Böyle bir şey olur mu? Ne yapabilirim? ● B.T.

★ ★ ★ ★ ★

Bizler soruyu iki farklı şekilde ele aldık. Nedenini ise hemen açıklayacağız. Saygı değer okuyucularımız apartmanda bağımsız bölümlerin ve kömürlüklerin olduğunu biliyoruz. Kömürlüğün kendisine ayrıldığını belirttiği bir konu. Eklenti bağımsız bölüm dışında bazı alanların tapuda belirtilmesi bağımsız bölüme özgüdür. Tahsis edilen alanı sadece o bağımsızın maliki kullanmak zorundadır.

Ancak susar kabul ederseniz o ayrı bir durum. Etmezseniz de kimse sizi zorlayamaz ve kapıcı dairesi ortak bir alan olarak ele alınmalıdır. Herkesin ortak malıdır.

★ ★ ★ ★ ★

Diğer soruya baktığımızda ise ise yöneticilik hadisesine göre açıkçası tam soruyu anlayamadık. Ancak özet geçecek olursak hiç kimse zorla yönetici olamaz ve yaptırılamaz. Elbette kiracıların birinden 100 TL almak gibi bir teklif söz konusu olamaz ben bunu duymadım olarak kabul ediyorum.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz