Kapıcı Sözleşmesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bina ve sitelerde çalışan kapıcılar ile yönetim arasında iş sözleşmesi düzenlenmekte olup bu sözleşmeye kapıcı sözleşmesi adı verilir. Düzenlenen bu sözleşme ile kapıcı olarak görevlendirilen kişinin yapması gereken görevler ve yükümlülükler ile çalışma koşulları detaylı bir şekilde belirlenir. Bu nedenle daha sonra yaşanabilecek tüm anlaşmazlıklar bu şekilde çözümlenir. Peki, kapıcı sözleşmesi nasıl yapılır?

Kapıcı Sözleşmesinde Neler Yer Almalıdır?

Düzenlenen kapıcı sözleşmesi içerisinde mutlaka olması gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki işveren taraf ve işçinin adı soyadı bilgileridir. Tarafların isimleri ve açık adresleri istisnasız olarak yazılmalıdır. Buna ek olarak yapılacak iş, sözleşme belirli süreli ise bitiş tarihleri, yapılacak işin karşılığında ödenecek olan aylık ücret ile bu ücretin ödeneceği tarih, özel şartlar bulunuyorsa bu şartlar, kapıcı sözleşmesinin imzalandığı tarih ve tarafların imzası kapıcı sözleşmesi içerisinde yer almalıdır.

Kapıcı Sözleşmesi Nasıl Düzenlenir?

Sözleşme site yönetimi tarafından düzenlenmekte olup kat malikleri kurulu bu sözleşmede işveren tarafı olarak kabul edilir. Yönetici de işveren vekili olarak görülür. Ana gayrimenkul işyeri olarak görülürken kapıcı ise işçi sıfatı ile sözleşmeyi imzalar. Kapıcılık hizmeti için talep edilen tüm detaylar ve varsa özel hususlar düzenlenen sözleşme içerisinde yer almalıdır. Yine kapıcılık işini yapacak olan tarafta kendi şartlarını, talep ettiği ücreti ve yapacağı işleri bu sözleşmede belirtilmelidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz