Karabağlar Gayrimenkul Piyasası

Kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan Karabağlar, İzmir’in en eski yerleşim merkezlerinden biri olup; satış mağazaları ve imalathaneleri ile de mobilya merkezi olarak tanınıyor. İlçedeki gayrimenkul piyasasının, kentsel dönüşüm projesi ile değerlenmesi bekleniyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalar ile büyük ölçekli konut projelerine geçiş yapmaya başlayan ilçedeki gayrimenkul fiyatları gayet makul bir seviyede seyrediyor. Karabağlar ilçesinde 1+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı 90 bin TL’den başlıyor. Nüfusu yaklaşık 480 bin olan ilçedeki 100 metrekarelik 2+1 büyüklüğünde daire üzerinden hesaplama yapılırsa, amortisman süresi 17 yıl olarak belirleniyor. İzmir Adnan Menderes Havaalanına 10 kilometre uzaklığı bulunan ilçenin ulaşım imkanlarının kolay olması, gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekiyor.

Gayrimenkul yatırımcılarına uygun olan lüks stüdyo eşyalı dairelerin satış fiyatı 100 bin TL ile 300 bin TL aralığında yer alıyor. Yeni yapılmış, doğalgazlı ve eşyalı 2+1 sıfır dairelerin taban fiyatı ise 210 bin TL oluyor. Merkezi konumda yer alan, ulaşım olanakları açısından avantajlı olan 3+1 dairelerin satış fiyatı ise 170 bin TL’den başlıyor. Geniş ailelerin tercihi olan, lüks konumdaki zemin dubleks ya da çatı dubleks modelleri bulunan 4+1 dairelerin satış fiyatı ise 1 milyon 500 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

İlçedeki kiralık daire fiyatları; evlerin toplu taşıma araçlarına olan yakınlığına, ısıtma sistemine, büyüklüğüne; alışveriş merkezi, hastane ve okul gibi kurumlara olan yakınlığına göre değişkenlik gösterebiliyor. 1+1 büyüklüğündeki stüdyo dairelerin ortalama kira bedeli 700 TL iken, doğalgaz ısıtmalı ve eşyalı 2+1 dairelerin kira bedeli 900 TL’den başlıyor. Kalabalık ailelerin tercihi olan 3+1 dairelerin kira bedeli 1000 TL’den; site içerisinde bulunan ultra lüks 4+1 daireler de bin 800 TL’den başlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz