Karaburun Emlak Piyasası Altın Çağında 

İzmir’in nüfus yoğunluğu bakımından en küçük ilçelerinden biri olan Karaburun son dönemde yapılan yatırımlar ile yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Özellikle de yeni yol projesi bölgenin potansiyelini oldukça arttırırken yaşanan gelişmeler Karaburun emlak piyasasının da oldukça hareketlenmesini sağladı. İlçede adeta emlak piyasası altın çağını yaşarken ilerleyen günlerde bu haraketliliğin daha da artmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Bölgenin Potansiyeli Ortaya Çıkıyor 

Son derece güzel sahilleri olmasına rağmen İzmir’de yer alan diğer turistik bölgelerden daha az sayıda sahile sahip olması ve ilçeye ulaşım yolunun son derece virajlı olması nedeni ile Karaburun bugüne kadar yeteri kadar gelişememişti. Ancak 2015 yılı itibari ile hayata geçirilen yeni yol projesi ile beraber ilçenin hem Çeşme – İzmir otoyoluna bağlanması hem de yoldaki virajların azaltılması ile beraber Karaburun yavaş yavaş sahip olduğu turizm potansiyelini ortaya çıkarmaya başlamıştı.

Gayrimenkul Alış Satış Rakamları Artmaya Devam Ediyor 

Projenin start aldığı 2015 senesinde ilçede 1.572 taşınmazın alım satım işlemleri gerçekleştirilirken 2016 yılında bu rakam rekor bir artışla 1.972 rakamına çıkmıştı. Yaşanan yüzde 23’lük bu artışın ardından 2017 yılının Eylül ayı sonuna kadar gerçekleştirilen taşınmaz alım satım işlemi 1.484 adet olarak açıklandı. Satış rakamları kadar ilçede gerçekleştirilen inşaat ruhsat başvurularının da rakamları yükseldi. 2016 yılında 203 olarak gerçekleşen başvuru sayısı 2017 yılının Ocak ve Temmuz aylarını kapsayan 7 aylık dönemde 188 olarak belirlendi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz