Bu ipuçlarını deneyin ve odanızın ışıklarını izleyin

İster bir bodrum misafir odası, ister küçük bir banyo, isterse pencereleri başka bir binaya bakan şehirde bir apartman dairesi olsun, çok az ya da hiç doğal ışık alan bir alana sahip olmak kasvetli ve azaplara eşittir. Fakat bazı akıllıca planlama ve dekor seçenekleriyle, yer altı yeraltı sığınağından çok ev gibi ve davetkar hissettirebilir.

Geniş yaylı lambaları kullanmaktan, aynalarla stratejikleşmeye, ışığı içeri sürüklemek için en iyi duraklar.

1. Büyük ol. Odanız kibrit kutusu büyüklüğünde değilse ve daha büyük bir armatürle başa çıkabiliyorsa, sadece çok fazla ışık getirmek için değil, aynı zamanda görünüşte sıkıcı bir odaya etki etmek için büyük bir avize veya deyim kolye ile birlikte gidin.

2. Banyo aydınlatması konusunda seçici olun. Loş bir banyodan daha fazla sinir bozucu bir şey yok, özellikle de hazırlık zamanı geldiğinde. Daha fazla aydınlatma için, aynanın yakınına lamba armatürleri takın ve karanlıklığı geri kazanması için çıplak ampullü tasarımları seçin.

3. Yerleşim konusunda stratejik olun. Ana tavan ışığınıza ek olarak, odanın etrafındaki daha parlak hissetmesini sağlamak için odanın etrafındaki stratejik noktalara bazı ekstra lambalar ekleyin. Asla oturmadığınız bir köşeye zemin lambası yapıştırmak yerine, kanepenizin yanına bir döner kol lambası eklemeyi deneyin.

4. Ark lambalarını deneyin. Aplikler için duvarınızda delikler açmak istemiyorsanız, ışığı size yaklaştırmak ve genel alanı daha aydınlık hissettirmek için bir yay lambası kullanın.

5. Ve gölgesiz armatürler. Bir gölge onu engellemiyor ve parlaklığı bir noktaya yoğunlaştırmıyorsa, odaya daha fazla ışık alırsınız. Kumaş tonları, size karamsar bir aydınlatma sağlar, ancak cam veya tel içeren aplikler ve kolye eşyaları parlatır.

6. Büyük aynaları asın. Tüm aydınlatma donanımlarının ampullerle ilgisi yoktur. Şikago merkezli bir tasarımcı olan Olga Ratajski’ye göre, loş bir odada aynaları asmak harikalar yaratabilir.

7. Tavanı mat yerine parlak bir yüzeyle boyayın. Doğru boya yüzeyini seçerek odanızın daha fazla ışık alması için iki kez çalışmasını sağlayın.

8. Gürültülü aksanları kucakla Karanlık bir odayı daha az kasvetli hissettirmenin bir yolu da dekorasyonunuzu güçlendirmektir.

9. Karıştırın. Kendinizi odanızdaki bir kolye ile sınırlandırmayın – sahip olduğunuz aydınlatma armatürleri, alanın daha cok hissedeceği şekilde.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz