Karıncalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Özellikle de yaz döneminde pek çok kişi evlerini basan karıncalardan şikâyetçi olmaktadır. Aslında karıncalardan kurtulmak alınacak basit önlemlerle mümkündür. Üstelik bunların birçoğunda karıncaları öldürmeden onlardan kurtulmakta mümkündür. Pek çok kişi bu sorunun sadece bahçeli evlerde olduğunu sansa da günümüzde apartman dairelerinin en üst katlarında dahi karınca sorunları yaşanabilmektedir.

Karıncadan Kurtulmanın Doğal Yolları 

•Karıncalardan kurtulmak istiyorsanız atmanız gereken ilk adım kesinlikle onlara yemek bırakmamaktır. Bunun için mutlaka yemeklerinizi dışarıda bırakmayın. Dışarıda kalması gereken yiyeceklerin ise ağızlarını sıkı bir şekilde kapatın.
•Kırıntılar karıncalar için yeterli yemeklerdir. Bu nedenle yere kırıntı dökülen yemek yediğiniz alanları her yemek sonrası mutlaka süpürün ve yerde kırıntı bırakmayın.
•Karıncalar için su önemli bir kaynaktır. Bu nedenle muslukların damlatma yapıp yapmadığını kontrol edin. Damlama yapan musluklarınız varsa bunları tamir edin.
•Karıncaların yolunu takip ederek evinize nereden girdiğinizi tespit edin. Karıncaların girdiği yolda bulunan tüm alanlara taze soyulmuş sarımsağı ikiye bölerek sürün. Karıncalar sarımsak kokusunu sevmedikleri için artık o yolları kullanmayacak dolayısı ile de evinize girmeyeceklerdir.
•Karıncaların geçtikleri yolun üzerine toz tarçın, bebek pudrası ya da kireç dökmekte yüzde 100 çözüm yolu sağlayacak yöntemlerdir. Ancak bu yöntemlerin kullanabileceğiniz karınca zehirlerinden hiçbir farkı yoktur çünkü bu yöntemlerde karıncaların ölmesine neden olur. Bu nedenle bu yöntemler en son çare olarak görülmelidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz