İstanbul’un gayrimenkul sektörü en hızlı olan bölgeleri arasında yer alan Kartal gayrimenkul satış fiyatları dikkate alındığında yüzde 14 oranında yükseliş eğilimi ile iyi bir perf

Kartal Bölge Raporu Güncel Metrekare Fiyatları
İstanbul’un gayrimenkul sektörü en hızlı olan bölgeleri arasında yer alan Kartal gayrimenkul satış fiyatları dikkate alındığında yüzde 14 oranında yükseliş eğilimi ile iyi bir performans sergilemeye devam ediyor. Marmara denizinin kıyısında sıralanan İstanbul ilçeleri arasında bulunan Kartal konum olarak ise Maltepe ve Pendik arasında yer alıyor. Sahip olduğu eşsiz manzarası, yeşili bol alan düzenlemeleri, markalı konut projeleri ve sınırsız ulaşım seçeneği Kartal’ın değer kazanmasını sağlamaktadır. 
Kartal’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları Ne Kadar?
Kartal’da satılık olan gayrimenkul fiyatları gayrimenkulün bulunduğu mahalle, denize ve ulaşım araçlarına olan mesafesi gibi farklı pek çok kritere bağlı olarak değişiyor. Ortalama metrekare fiyatları dikkate alındığında Kartal’da 1+1 daire fiyatları 146 bin liradan başlarken 1 milyon liraya kadar yükseliyor. 2+1 dairelerin fiyatları ise ortalama metrekare fiyatları dikkate alındığında 135 bin liradan başlarken 2 milyar 100 milyon liraya kadar yükseliyor. Kartal’da yer alan 3+1 daire fiyatları 155 bin liradan başlarken 2 milyon 300 bin liraya kadar çıkarken kalabalık ailelere hitap eden 4+1 dairelerin başlangıç fiyatları ise 265 bin liradan başlarken 1 milyon 350 bin dolara kadar yükseliyor. 

Kartal’da Güncel Kiralık Dairelerin Fiyatları Ne Kadar?
Kartal’da güncel kiralık daire fiyatları 400 liradan başlarken 2 bin 200 dolara kadar yükseliyor. Özellikle de yeni markalı konut projelerinde kiralık daire fiyatları yükselirken eski binalarda yer alan 2+1 daireler ise daha düşük fiyatlara kiralanıyor. 1+1 kiralık daire fiyatları ise yoğun talep gördüğü için düşmüyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.