Kartal kadıköy metrosu geçmişten günümüze merak ediliyor. Bu metronun yapımı 2008 yılında ilk başlamıştı. 2012 yılında ise hizmet vermeye başlayan bu metro hattının uzunluğu ise tam 22.7 km. Sefer süresi ise yaklaşık 30 dakika olan hat hakkında işte merak edilenler…

Kartal Kadıköy metrosu!

2008 yılında temeli atılan ve 2012 yılında hizmet vermeye başlayan Kartal Kadıköy metrosunun uzunluğu ise 22.7 km. 16 adet istasyondan oluşan Kartal Kadıköy metro hattı ile Maltepe ve Huzurevi istasyonları arasında ve buna bağlı ana hat sahil tarafında bulunan Maltepe Depo Sahası ile Bakım Atölyesinin yer aldığını belirtelim. Hattın tamamı ise Maltepe Depo Sahası ile Bakım atölyesinde bulunuyor.

Kartal Kadıköy metrosunda aktarma istasyonları nedir?

  • Kadıköy İstasyonu – Şehir Hatları ve İDO Hattı
  • Kadıköy İstasyonu – Moda Nostaljik Tramvay Hattı
  • Ayrılık Çeşme –  Marmaray  Hattı
  • Ünalan İstasyonu – Metrobüs Hattı

Özellikle Kaynarca bölgesinde yer alan tüneller ile Kartal Kadıköy metrosunun uzunluğu 26.5 km’ye kadar uzaması bekleniyor. Böylelikle istasyon sayısı da 19’u bulacak.

Kartal Kadıköy metrosunda yolcu istasyonları nedir?

Kadıköy, Ayrılıkçeşme, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Hastane/Adliye, Soğanlık ve Kartal ile Ayrılıkçeşme olarak hizmet veriyor.

Kadıköy Kartal Metro Hattı’nda yolculuk sefer süresi ise 29 dakika kadar sürmekte. Hizmet saatleri ise 06:00’dan 00:00’a kadar devam ediyor. 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz