Kartal, Konut Projeleri ile Değerleniyor

Demirli Yapı Yönetim Başkanı İdris Demirli, yaptığı açıklamalarda İstanbul’daki konut projelerinin büyük bir kısmının Kartal’da yer aldığını ve bölgenin git gide değerlendiğini belirtti.
Ulaşım Yatırımlarının da Katkısı Var

İstanbul’da hayata geçirilen konut projelerinin büyük bir kısmının Kartal’da olduğunu belirten İdris Demirli, yapılan ulaşım yatırımlarının da büyük bir katkısı olduğunu, “Nüfusu 20 milyona yaklaşan İstanbul’da yıldızı parlayan bir ilçe olan Kartal, batıda Maltepe, kuzeyde Sancaktepe, kuzeydoğuda Sultanbeyli ve doğuda Pendik ilçeleriyle çevrili bir konumda yer alıyor. Anadolu Yakası’nın yükselen yıldızı Kartal, ev sahipliği yaptığı inşaat projeleriyle dikkat çekiyor ve ilgi görüyor. Son yıllarda yapılan ulaşım yatırımları bölgenin değerine değer katarken, özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları da inşaat sektörünün buraya odaklanmasına neden oldu. Geniş alanlarla birlikte, birçok ticari alanın kentsel dönüşüm kapsamına alınmasıyla Kartal, bugün İstanbul’da en çok konut projesinin yer aldığı lokasyonlardan biri” sözleri ile belirtti.

Sosyal İmkanlara Sahip Bölge

Artan konut projeleri ile birlikte alternatif ulaşım bağlantılarının, sağladığı sosyal imkanların da Kartal’a olan ilginin artmasına sebep olduğunu belirten Demirli, “Alternatif ulaşım bağlantıları, hızlı erişilebilirlik, sanayiden hizmet sektörüne dönüşüm potansiyeli ve İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda Birinci Derece Merkez olarak planlanması gibi faktörler Kartal ve çevresine ilgiyi arttıran en önemli sebepler olarak sıralanabilir. Özellikle metro projesi ve yapılan bu metro hattı ile Kartal’ın İstanbul’un bütün bölgelerine ulaşımının kolaylaşması Kartal’ın değerini artıran unsurların başında. Yine benzer şekilde ulaşım ile ilgili Tem ve D-100 bağlantıları bölgeye erişimi kolaylaştırmakta. Ayrıca sosyal olanaklara sahip konut projelerine elverişli bir bölge olması, bölgenin deniz ve orman manzarasına sahip bir lokasyonda oluşu önemli diğer unsurlar. Okul, hastane gibi sosyal olanaklarda yaşam kalitesini arttırmakta. Bununla birlikte yeni konut projelerinin yapılması ve yapılacak olması, kentsel dönüşüm çerçevesindeki pilot bölgelerden birisi olması, komşu bölgelerinden Ataşehir gibi bölgelerdeki inşaat maliyetlerinin yüksek olması bu nedenle de satış metrekare fiyatlarının yüksek olması ve bölgeye talebin artması Kartal’ın algısı olumlu yönde arttırmaktadır” açıklamalarında bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz