Su sayaçları kartlı su sayacı ve mekanik su sayacı olmak üzere 2 tip olarak kullanıma sunulmaktadır. Eski tip su sayaçları olarak ta bilinen mekanik su sayaçları günümüzde yerini k

Kartlı Su Sayacı Aboneliği Nedir?
Su sayaçları kartlı su sayacı ve mekanik su sayacı olmak üzere 2 tip olarak kullanıma sunulmaktadır. Eski tip su sayaçları olarak ta bilinen mekanik su sayaçları günümüzde yerini kartlı su sayaçlarına bırakmaktadır. Kartlı su sayaçları peşin ödeme esasına dayalı olarak çalıştıkları için özellikle de içinde kiracı bulunan ev ve dükkânlar için son derece uygun olarak kabul edilirken yine her ay fatura ödemeyle uğraşmak istemeyen kişiler tarafından da tercih edilmektedir. 
Kartlı Su Sayacı Aboneliği 
İlk defa su saati taktırmak ya da mekanik su sayacını değiştirerek kartlı su sayacına çevirmek için yapılan her türlü başvuruya kartlı su sayacı aboneliği adı verilmektedir. Bu abonelik işlemler için ödenecek bedel ve izlenecek yöntemler kişinin yaşadığı şehre göre değişkenlik göstermektedir. 
Ankara ASKİ Kartlı Su Sayacı Aboneliği 
Mekanik sayaçlarını kartlı su sayacına çevirmek isteyen kişiler kimlik fotokopileri ile sayacın takılacağı daireye ait olan tapu fotokopisi ile ASKİ Genel Müdürlüğü Kartlı Sayaç Birimine şahsen başvuruda bulunmalıdır. Şahsen başvuruda bulunamayan kişilerin bu işlem için bir başkasına vekalet vermeleri yeterlidir Burada verilecek olan kartlı sayaç talep formu doldurularak işlemler başlatılır. 
Kartlı sayaç bedeli olarak ödenecek tutar ise sayacın çapına bağlı olarak belirlenmekte olup en düşük sayaç bedeli 200 lira en yüksek sayaç bedeli ise bin 650 lira olarak uygulanmaktadır. Bu tutar kişinin talep etmesi durumunda 20 ay vadeli olarak ta ödenebilmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.