Kat karşılığı uyanıklar için ne gibi önlemler alınır? Bugün sizlere kat karşılığı uyanıklara yönelik bazı önlemleri derledik. İşte detaylar…

Büyükşehirlerde boş bulunan arsaları bulmak çok zor bir iş. Bu bakımdan büyükşehirlerde arsa bakımından kentsel dönüşüm de dahil olarak eski binalarda yeni yapılar dikilerek arsalar için sizleri yakından ilgilendiren bazı kurallar yer alıyor. Ancak birden fazla paydaşın olması ile beraber kat karşılığı sözleşmelerde olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Müteahhit konusunda dikkatli olun!

Arsanız yada binanızın dönüşüm taleplerine yönelik müteahhitleri tanımanız en önemli nokta oluyor. Müteahhitlerin ekonomik durumları ve daha önceki yapmış olduğu projeleri mutlaka araştırın. Sizlere güzel sözleri söyleyen müteahhitleri araştırmadan bu sözlere hemen kanmayın.

Komisyonculara dikkatli yaklaşın!

Müteahhitlerin adına yanınıza gelen ve kat karşılığı sizlere teklifde bulunan birçok komisyoncu yer alıyor. Bunların her sözüne itibar etmeyin. Sizden habersiz tamamen kat karşılığına odaklanmış olan bu komisyoncular ile iş yapmanız daha sonradan başınızın ağrımasına neden olabilir.

Hava parası sizi aldatmasın!

Müteahhitlerin arsanızı alması için veya kat karşılığı vermeniz için sizlere hava parası teklif edebilir. İlk olarak ihtiyaçlarınızı gidermek adına kulağa hoş gelse bile, daha fazla kayıp yaşamanıza neden olacaktır. Çünkü bu paralar sözleşmeler için ilk göz boyama yoludur.

Sözleşmeleri tam okuyun!

Kar karşılığı bir işe girecekseniz eğer mutlaka bir avukatla görüşün. Kat karşılığı sözleşmelerinde her maddeyi özenle okumanız ve bilmeniz çok önemli bir husustur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz