İnşaat Sanayicileri Derneği’nin Temmuz raporunda Türk müteahhitlerin en fazla iş içinde bulunduğu üçüncü bölge olan Körfez ülkelerindeki işlerin, kriz nedeni ile olumsuz sonuçlanab

Katar Krizi Türk Müteahhitleri Etkiliyor
Körfez ülkelerini etkisi altına alan Katar krizi ile Katar’a destek veren Türkiye’nin müteahhitlik işleri olumsuz yönde etkilenebilir. 
Körfez Ülkeleri Desteğin Azaltılmasını İstiyor
İnşaat Sanayicileri Derneği’nin Temmuz raporunda Türk müteahhitlerin en fazla iş içinde bulunduğu üçüncü bölge olan Körfez ülkelerindeki işlerin, kriz nedeni ile olumsuz sonuçlanabileceğini belirtti. İMSAD Temmuz raporunda konu ile alakalı açıklama; 
“Türkiye’nin Yurtdışı Müteahhitlik işlerinde üç ana büyük pazardan ilki Rusya ve Türki Cumhuriyetleridir ve son yıllarda bu pazarlarda sıkıntı yaşanmaktadır. Bir diğer önemli pazar Kuzey Afrika ülkeleridir. Bu ülkelerde de Arap baharı ile yaşanan gelişmeler ve ikili ilişkilerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle alınan işler yavaşlamıştır. Üçüncü büyük pazar ise Körfez ülkeleridir. Bu pazarda da Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasında önemli bir kriz yaşanmaktadır. Krizin kısa zamanda aşılma olasılığı da görülmemektedir. Körfez ülkeleri Türkiye’nin de Katar ile ilişkilerini vedesteğini en aza indirmesini talep etmektedir. Krizin sona ermemesi halinde bu ülkelerde alınacak yurtdışı Müteahhitlik işlerinde önemli bir gerileme yaşanması kaçınılmaz olacaktır.” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.