Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Mısır ve Yemen’in aniden Katar ile olan tüm bağını, ilişkilerini kesmesi ülkede ani bir şok etkisi yarattı. Durumdan tedirgin

Katar’da Yaşanan Kriz Türkiye’yi Tedirgin Etti
Türkiye’nin 128 projesinin bulunduğu Katar ile ilişkisini kesen ülkelerin, bölgede yarattığı kriz haliyle Türkiye’yi de tedirgin etti. 
Ülkede Şok Etkisi
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Mısır ve Yemen’in aniden Katar ile olan tüm bağını, ilişkilerini kesmesi ülkede ani bir şok etkisi yarattı. Durumdan tedirgin olan ve mevcut durumda gelişmeleri uzaktan takip eden Türkiye, hem Katar ile hem de Katar ile aralarında olan bağı koparan ülkeler ile müteahhitlik hizmetleri ve sektör bakımında ileri düzeyde bir ilişki yürütüyor.
Projelerde Sorun Yaşanabilir
Katar’da yapılacak olan stat ve diğer altyapı projelerinden oluşan ve 150 milyar dolarlık bir miktarın planlandığı dev yatırımların tamamlanmasına yönelik bazı şüpheler söz konusu oluyor. Katar’daki projelerde kullanılacak olan malzemeler Suudi Arabistan’dan geldiği için bazı sorunların yaşanması bekleniyor.
Katar ve Türkiye’nin İlişkisi
Türk müteahhitlik sektörünün Katar’da hayata geçirdiği projeler, 1972 yılından günümüze 342 milyar dolarlık proje arasından 128 projenin tutarı 14 milyar 188 milyon doları buldu. Ayrıca Katar 2006 Asya Oyunları ve 2011 Asya Kupası gibi önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapan Katar’da önemli Amerikan üniversitelerinin kampüsleri de yer alıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.