2018 Kaymakam ve Vali Maaşları Ne Kadar?

 

Devletin üst düzey kademelerinde yer alan yöneticiler arasında bulunan Kaymakam ve Vali pozisyonları için alınan maaşlar diğer devlet memuru maaşları için olduğu gibi yıllık olarak belirlenmektedir. Peki, 2018 kaymakam ve vali maaşları ne kadar?

 

2018 Yılında Kaymakam Maaşı Ne Kadar Oldu?

 

2018 yılında Kaymakamlara ödenecek olan maaş tutarı 495 lira zamlanarak 8 bin 406 liradan 8 bin 901 liraya yükseldi. Yani 2018 yılının ilk yarısında Kaymakam olarak devlet kadrosu içerisinde yönetimde yer alan kişilere maaş olarak 8 bin 901 liraya çıkarılmış oldu. Kaymakam olmak istiyorum diyen kişilerin ilk önce aranılan 4 yıllık üniversite bölümlerini bitirmeleri gerekiyor. Mezun olduktan sonra ise açılan Kaymakamlık sınavı duyurularını takip ederek bu sınavlara katılmaları gerekiyor. Sınavı başarı ile geçen adaylar mülakat sınavına alınarak süreç devam ettiriliyor.

 

2018 Yılında Vali Maaşı Ne Kadar Oldu?

 

Valiler İç İşleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilen devlet memurları olup atamaları Bakanlar Kurulu tarafından gerçekleştirilmektedir. İl düzeyindeki en yetkili görevli olan vali maaşı 9 bin 407 lira olarak ödenmektedir. 2017 vali maaşları 9 bin 41 lira olarak ödenmeyken 2018 yılında yapılan zammın ardından 9 bin 407 liraya yükselmiştir. Ancak valilerin maaşları görev yapmış oldukları ile göre değişiklik göstermekte olup bu nedenle standart bir vali maaşı söz konusu değildir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz