Kayseri’de Kiralık Daire Fiyatları 5 Yılda Ne Kadar Arttı?

İç Anadolu Bölgesinin son dönemdeki yükselen yıldızı olarak dikkat çeken Kayseri yaşadığı gelişmeler ile konut fiyatlarında da yükseliş yaşamaya devam ediyor. Sanayi, kentleşme ve ulaşım alanlarında yapılan yatırımların karşılığını almaya devam eden şehir İç Anadolu Bölgesi illeri arasından sıyrılmayı başarıyor.

Özellikle de 2023 senesine kadar akıllı şehir özelliklerine kavuşturulması planlanan şehirde sanayi bölgelerinin kurulması, üniversite sayısının arttırılması, şehir hastanelerinin kurulması ve Erciyes Dağı için yapılan özel kayak merkezi projesi şehirdeki konut fiyatlarının da yükselmesini destekliyor. Yaşanan gelişmelere bağlı olarak Kayseri’de kiralık daire fiyatları 5 yılda ne kadar arttı?

Son 5 Yılda Kayseri’de Konut Fiyatları Yüzde 54 Değer Kazandı

Üniversiteler şehri olarak anılan Kayseri son 5 yıllık dönemde şehre yapılan yatırımların geri dönüşlerin almaya devam ediyor. Şehirde Abdullah Gül Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi olmak üzere toplamda 3 üniversite bulunuyor ve bu da yoğun bir öğrence nüfusu anlamına geliyor.

Öğrencilerin çokluğu ise bölgedeki kiralık daire fiyatlarını olumlu anlamda etkiliyor. Üniversite kayıt dönemlerinde şehirde kiralık daire bulmak büyük bir sorun haline gelirken kiralık daire fiyatları yukarı yönlü seyretmeye devam ediyor. Son 5 yıllık süreç dikkate alındığında kiralık daire fiyatlarında yüzde 54 oranında artış yaşandığı görülüyor.

Kiralık Daire Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek

Zingat internet sitesi tarafından derlenen bilgilere göre 2012 yılının Ocak ayında şehirde kiralık daire fiyatlarını metrekaresi 3,10 lira olarak uygulanırken Aralık 2017 yılında bu fiyat 4,76 liraya yükseldi. Ortalama kiralık daire fiyatları ise 476 lira olarak belirlendi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz