Kazan Kazan Felsefesi Ne Demek?

Kazan kazan felsefesi; kazan kaybet veya kaybet kaybet gibi oyun teorisinin terimlerinden birisidir. Oyunun muhtemel sonucunu gösterir ve oyun öncesi durumu ve sonrası durumunu ifade eder. Mesela kazanma tabirini şöyle tanımlayabiliriz; beklenen sonuçtan daha iyi bir sonuç olmasıdır. Kaybetme tabiri ise tam tersi beklenen sonuçtan daha kötü bir durumda olmaktadır.

Örnek olarak bir bahis oyunun da her zaman 300 TL kazanıyorsa bir oyunda 30 TL kazandıysa bu onun için kaybetme durumda gösterir. Oysaki hiçbir zaman para kazanamayan birisi için 30TL bile onun için kazanmak demektir. Bu şekil tanımlayabiliriz Kazan Kazan teorisi için bu sonuçta her iki tarafta kazandığı düşüncesindedir nedeni ise her iki tarafta beklediği durumun üstündedir.

Kazan Kazan Felsefesi Özellikleri Nedir?

Kazan kazan teorisin de kaybeden taraf yoktur. Bu kazan kazan özellikleri sayesin de kaybeden taraf yoktur. Bu teoride düşmanlaşma, çatışmayı ve savunmaktan ziyade birlikte çalışmaya döndürür. Bu davranış sayesin de çalışma süreci iletişimin bütün seyrini değiştirecektir göreceksiniz. Size aşağıda kısa kısa kazan kazan teorisinin özetlerini yazacağım.

  • Kendimize özgü olan problemlere kendi özgü çözümlerle yaklaşmak,
  • Oyunda kaybeden taraf yoktur,
  • Oyun dışın da kalan yoktur herkes oyun içine dahildir,
  • Kazan Kazan iş birliği gerektirir
  • Kazan Kazan iletişimi gerektirir
  • Kazan kazan da ortak bir yol bulunur
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz