Kazıkçı Sahibinden İlan Sitesine Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurulu tarafınca, Pazar alanındaki konumunu avantaja çevirmesi sebebi ile Sahibinden sitesine soruşturma açıldığı belirtildi. Soruşturma sonucunda siteye, ceza kesilebileceği de eklendi.

Konumu Kötüye Kullanmak Suçtur

Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıklama, “Pazar Alanında Hakimliğini avantaja çevirmek isteyen Ticari amaçla açılmış olan sahibinden.com adlı siteye tarafımızdan soruşturma açılmıştır.” şeklinde oldu. Pazar alanında hakimlik konumunun kötüye kullanımı, kendisine haksız hakimlik sağlama durumu suç teşkil ediyor. Henüz Sahibinden.com yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmasa da Rekabet Kurulu’ndan taraflarına suçlama söz konusu oluyor.

Rekabet Kurulu Tarafından Yayınlanan Metin

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.nin hakim durumunu aşırı ücret uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yapılan ön araştırma sonucu Rekabet kurulu tarafından karara bağlanmıştır. Ön Araştırmada elde edilen bilgi ve belgeler sonucunda 04.05.2017 tarihli toplantıda anlaşarak elde edilen bulguların Rekabet kurulu tarafından yeterli bulunup 4054 Sayılı Kanunun 6.Maddesini ihlal edip etmediği gerekçesiyle Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye 17-15/175-M sayı ile soruşturma açılmasına karar verilmiştir.

Emlakçılarda Çok Şikayetçiydi

Son dönemlerde emlakçılar arasında da sıkça tartışılan yüksek fiyat artışı bir çok emlakçının sahibindenden sitesinden ayrıldığı ve farklı ilan sitelerini kullandığı konuşuluyordu. Sahibinden ilan sitesi son dönemlerde ilan sayısında büyük bir kısıtlamaya giderken fiyatlarıda tam tersine 2 katına çıkarmıştı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz