Emlak Konut GYO güvencesiyle Başyapı- Güney-Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy projesinden, Dubaili yatırımcı bir grubun geçtiğimiz hafta içerisinde dört adet

KDV Muafiyeti Yatırımcılara Cazip Geldi
Yabancı yatırımcılar ve gurbetçiler için uygulamaya koyulan, KDV muafiyeti ile konut satışları Dubaili yatırımcılara cazip geldi.
Satışlar 25 Milyon TL Değerinde
Emlak Konut GYO güvencesiyle Başyapı- Güney-Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy projesinden, Dubaili yatırımcı bir grubun geçtiğimiz hafta içerisinde dört adet dükkan ve büyük alana sahip olan iki ofis satın aldığı açıklandı. Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, yatırımcı grubun isimlerinin açıklanmasını istemediğini ve yapılan satışların 25 milyon TL civarında olduğunu açıkladı. Dubai kökenli grup ile bir aydır görüşme halinde olduklarını belirten Musa Baş, “Ticari gayrimenkullerde yüzde 18 olan KDV’nin yabancı yatırımcılarda istisna tutulması Dubaili yatırımcı gruba çok cazip geldi. Yatırım kararları hızlandı” şeklinde açıklamada bulundu.
Projenin Yüzde 25’i Satıldı
Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, sözleşmelerin de imzalanıp satışla ilgili işlemlerin tamamlandığını belirtti. 2011 yılında Halkalı’ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yerinde yükselen Ofis Karat Bakırköy projesinin 160 milyon TL yatırım bedeline sahip olduğu, toplam 26 bin 844 metrekarelik inşaat alanı üzerinde 6 katta yükselecek olduğu biliniyor. Ayrıca projede 70 ve 425 metrekare arasında değişkenlik gösteren 72 ofisin yer alırken, 20 ve 400 metrekare arasında değişkenlik gösteren 18 dükkan da bulunuyor. Projede metrekare fiyatları KDV haricinde 10 bin 350 TL’den başlıyor. Ön talep döneminde yoğun ilgi alan projenin yüzde 25’inin satıldığı biliniyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.