İTO Başkanı İbrahim Çağlar, yaptığı açıklamalar ile KDV muafiyetinin yabancı yatırımları cezbettiğini, aynı uygulamanın yerli alıcılar için de yapılması gerektiğini vurguladı.

KDV Muafiyeti Yerli Alıcılara da Uygulanmalı
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, yaptığı açıklamalar ile KDV muafiyetinin yabancı yatırımları cezbettiğini, aynı uygulamanın yerli alıcılar için de yapılması gerektiğini vurguladı.
Muafiyetten Yerli Alıcılar da Faydalanmalı
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, yabancılara ve gurbetçilere yapılan KDV’siz konut uygulamasının yatırımcıları cezbettiğini, aynı uygulamanın yerli konut alıcıları için de yapılması gerektiğini belirtti. İbrahim Çağlar, KDV’nin gayrimenkul ticaretinde uygulanmasının doğru olmadığını, söz konusu verginin ortadan kalktığı takdirde hem konut alıcılarının hem de yatırımcıların rahatlayacağını belirtti.
“KDV’nin Kaldırılmasını Talep Ediyoruz”
İstanbul Ticaret Odası Mayıs ayındaki meclis toplantısında açıklamalarda bulunan İTO Başkanı İbrahim Çağlar, KDV hakkında bilgi verip, yabancılara ve gurbetçilere tanınan muafiyet hakkının yerli konut alıcılarına da uygulanması gerektiğini vurguladı. Başkan İbrahim Çağlar’ın açıklamaları;
“Bu yatırımcıyı çekmek için önemli bir adım ancak biz bu teşvikin yerli alıcıya da uygulanmasını istiyoruz. Yani gayrimenkulde KDV’nin kaldırılmasını talep ediyoruz. Burada Eylül ayına kadar sürecek bir indirim var biliyorsunuz. Ancak ülkemiz gayrimenkul noktasında bu derece önemli fırsatlara sahipken, KDV’nin tamamen kaldırılması hem konut arz edeneler, hem de yatırımcılar açısından büyük bir rahatlama oluşturacaktır. KDV bir tüketim vergisidir. Gayrimenkul ticareti gibi önemli bir yatırım alanında KDV alınması mantıken de yerinde bir uygulama değildir. Bu noktada bir önemli talebimiz de gayrimenkul yatırım fonlarının KDV’den muaf tutulmasıdır” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.