Cumhurbaşkanlığı tarafınca yapılan yeni açıklama ile birlikte, tapu harçlarında yapılan vergi indirimleri için yeni bir karar alındı. Bir önceki karar ile indirimlerin 31 Mart’a dek devam ettiği açıklanırken, yeni karar neticesinde ÖTV ve KDV indirimlerinin 31 Aralık’a dek uzadığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından kısa süre önce bir açıklama yapılarak; tapu harçlarında ÖTV ve KDV indirimleri tam 9 ay kadar daha uzatıldı. Resmi Gazete’de yer alan habere göre vergi indirimlerinde konut, motosiklet, tapu harçları gibi vergi indirimlerinin uzatıldığı ifade ediliyor.

Böylelikle tapu harçlarında yüzde 3’lük oranın yıl sonuna dek devam edeceği görülüyor. Konutlarda KDV’nin yüzde 8 uygulanması da yıl sonuna dek devam edecek.

Bu kararların ise 1 Nisan günü yürürlüğe gireceği belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz