Kentsel Dönüşüm Birliği İçin Düğmeye Basıldı 

Türkiye’nin deprem bölgesinde yer almasına rağmen yapılan binaların birçoğunun hem çok eski olması hem de yapılış aşamasında deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmemesi kentsel dönüşümü çok daha önemli bir hale getirmektedir.

Daha yeni yeni uygulamaya başlanan kentsel dönüşüm için en büyük sorunlardan biride konunun hala tam olarak öneminin kavranamaması ve planların hızını kesen pek çok problemin bulunması olarak öne çıkıyor. İstanbul İnşaatçılar Derneği tarafından gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı kapsamında yaşanan bu sorunların tümü masaya yatırıldı.

Başbakanlık İle Ortaklaşa Hareket Ederek Sorunları Çözmeye Odaklanmalıyız

Konu ile ilgili organizasyonun ev sahibi olarak söz alan İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere konunun tüm muhatapları hızlı proje üretmek için çalışıyor. Riskli yapı ve riskli alanlarda proje üretebilmek için konferans boyunca öne sürülen yeni iş modelleri bunun en önemli örneği olarak öne çıkıyor. Yapılan her istişare daha iyi fikirlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnşaat şirketleri için yeni model önerileri sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Japonya’da yaşanan yüksek ölçekli depremlerde can ve mal kayıplarının düşüklüğüne dikkat çeken Durbakayım Türkiye’de 1999 yılında meydana gelen 7,2 büyüklüğünde bir depremde ise 17 bin 480 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekti. Böyle bir felaketi bir daha yaşamamak için ise kentsel dönüşüm projelerinin kesintisiz olarak hayata geçirilmesi ve büyük bir hızla tamamlanması büyük önem taşıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz