Yarın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yeni yol haritası İstanbul’da gerçekleşecek toplantı sonrası açıklanacak. Toplantı kamuoyuyla beraber paylaşılacak ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 3 temel ilke, 4 ana başlık, 8 madde ,Kentsel Dönüşüm Eylem Planı ile kullanıcılarla buluşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012 yılında kentsel dönüşüm çalışmaları başlatıldı ve hala sürdürülüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise kentsel dönüşümün yeni yol haritasını kamuoyuna paylaşacak. Daha önceden yapılan belediye ziyaretlerinde yaklaşık 60 ilde vatandaşlar ile görüşme gerçekleşti. Yapılan toplantılar sonucu yeni bir Kentsel Dönüşüm Eylem Planı hazırlandı. 5 yıllık Kentsel Dönüşüm Eylem planı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 3 temel ilke, 4 ana başlık ve 8 maddeden oluşuyor. Bu eylem planı sayesinde doğal afetlere kalıcı bir çözüm sunulacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz