Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca gündemde yer edinen kentsel dönüşüme sunulan finansal destek içerisinde kira ile konut kredisi desteği bulunmakta. Peki bu kredi veya kira yardımı ne kadarlık bir destek sunuyor? İşte detaylar..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca kentsel dönüşüm için sunulan kira ve konut kredisi henüz dahi devam ediyor. Kentsel dönüşüm ile beraber kira yardımı 18 ay olarak sunulmakta. Bu bakımdan kira yardımları illere göre değişiklik gösterdiği için, 715 TL ile 1150 TL arasında karşımıza çıkıyor.

Kentsel dönüşüm ile devlet konut kredisi kullanmak isteyen kişilere yüzde 0,41’lik bir faiz indirimi sunulmakta. Bankalar da normalde en düşük yüzdenin 1.09 olduğunu biliyoruz. Faiz oranları devlet desteği ile beraber yüzde 0,88’e dek düşmekte.

Devlet tarafınca A sınıfı verimliliği olan konutlara yüzde 0,41, B sınıfı verimliliğe sahip olanlara ise 0,37 ve standart konutlar için yüzde 0,33 destek sağlanmakta.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Kredi Pazarı haberleri kapsamında, kentsel dönüşüm konut kredi faiz oranları ele alındığında;

100 bin TL konut kredisi için hesap yapılırken, geri ödemesi 5 yıl olarak ele alırsak 129.000 TL geri ödeme yapmaktayız. Kredi taksitleri ise aylık 2,150 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz