2018 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç Ay Veriliyor?

 

Kentsel dönüşümlerde, riskli binaların tahrip edilmesi durumunda kira yardımcıları verilir. Peki, kentsel dönüşüm 2018 yılı için  kaç ay süre ile kira yardımı ödeniyor?

Kentsel dönüşümde 2018 yılı için ödenecek kira bedelleri güncellenerek 960TL ye yükseltilmişti. kentsel dönüşüm kapsamında riskl binaların yıkılıp yeni binalar yapılması ile birlikte eski binası yıkılan kişilere kira yardımı yapılır. Bu Devlet desteği olarak ön plandadır.

İl İl kentsel dönüşüm kira yardımların ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız burayı tıklayın 

 

Kira Yardımına Hak Kazanmak İçin Gerekli Şartlar

 

Aynı riskli yapıda bulunan talep sahipleri, kira yardımı talep edebilmesi için ayrıca başvurmalıdır.

Kira yardımı almaya hak kazanabilmek için, Kira yardımından yararlanacak kişilerin riskli yapı onayından önce riskli bir yapıda olmaları gerekir. Yine Kira yardımından yararlanacak olan kişilerin  son üç aylık faturası ile birlikte, tahliye tarihinden üç ay öncesine  kadar bir süre önce oturuyor olması gerekir

Yurtdışında ikamet eden kişiler, Türkiye’de risk yardım yapıları için ikamet şartını sağlayamadıkları için başvuruda bulunamıyor. Yardımdan faydalanabilmek için yıkılacak riskli binada ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Kentsel dönüşüm için 2018’de Kaç Ay Kira Veriliyor.

Kentsel dönüşüm yardımı parası süresinin uzatılması için girişimler olsa bile, şu anda 18 ay boyunca yardım sağlanmaktadır. Örneğin, Ocak 2018’de ilk kez kentsel kira parası alan bir mülk sahibi, Haziran 2018’de en son kira parasını alacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz