Kentsel dönüşüm kapsamındaki çalışmaların en yoğun ve aktif olduğu illerden biri olan İstanbul’daki konut ve dükkanlar üzerine yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.Kentse

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin İstanbul’daki Durumu
Kentsel dönüşüm kapsamındaki çalışmaların en yoğun ve aktif olduğu illerden biri olan İstanbul’daki konut ve dükkanlar üzerine yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Kentse dönüşüm çalışmaları, 2014 yılından bu yana, riskli olan binaların yıkılması ve yerine yenilerinin inşa edilmesi şeklinde son hızda devam ediyor. Son günlerde gündemde olan büyük deprem riskinin de etkisi de belediyeleri harekete geçirmeye yetiyor. 
Kentsel dönüşüm çalışmalarının en aktif olduğu illerden olan İstanbul’un, yine aynı çalışmaların en aktif şekilde gerçekleştirildiği semtlerinden olan Gaziosmanpaşa’nın, İstanbul’un en gözde semtleri arasına girmesi bekleniyor. Yapılan çalışmalar sırasında semtte bulunan binaların yüzde kırkı proje kapsamında yenilenecek. 
Proje kapsamında önem taşıyan semtlerin başında yer alan Bağcılar, riskli olan bina sayısının çokluğu ile dikkat çekiyor. 2017 yılı içerisinde proje şartlarını taşıyan binaların birçoğunun yenilenmesi bekleniyor.
Önemli olan bir diğer semt ise Esenler. Semtteki riskli, hasar tespitinde bulunulmuş yüz bin konutun yıkılması ve yeniden inşa edilmesi planlarının yanı sıra, askeriyeden belediyeye devredilmiş alanlarda projeye dahil edilecek.
Bayrampaşa’daki çalışmalara, yıkılan cezaevi alanı da dahil edilecek. Ve yapılan planlar sayesinde, semtte yıkılacak olan binaların hak sahiplerine daha binaları yıkılmadan tahsil işlemleri gerçekleştirilecek. 
Okmeydanı’ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları için, semt sakinlerinden büyük talep gelmiş durumda. 2017 yılından itibaren yapılacak olan tespit, yıkım ve yeniden inşa faaliyetlerinin başlaması ile semtte yapılacak olan çalışmalar sırasında hak sahiplerine kira desteği sağlanacak.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.