Çevre ve Şehircilik Bakanından ‘’Vatandaşımızın İstemediği Hiç Bir İşleme İzin Vermeyiz’’

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yeşilli ilçesi ziyareti sırasında açıklamada bulundu. Bulunduğu açıklanmada ‘’Vatandaşımızın İstemediği Hiçbir İşleme İzin Vermeyiz’’ sözleri ile vatandaşın ilgisini topladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Bakan Yardımcısı olan Fatma Varank ile birlikte Yeşilli ilçesinde yapılmakta olan kentsel dönüşüm projesini incelemek üzere ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında kentsel dönüşüm projesi ile birlikte bazı vatandaşların mağdur olduğu yönünde tepki ile karşılaşan Bakan Kurum, onların söyledikleri sorunları dinledi.

 

Yeşilli Belediye Başkanına Kurum’dan Talimat!

 

Mağdur olduklarını belirten grubu dinleyen Başkan Kurum, vatandaşımızın istemediği ve el birliği olmayan hiçbir işleme müsaade etmem diyerek, Yeşilli Belediye Başkanı Demir ile görüşme sağladı. Görüşmesinde ise proje kapsamında anlaştıklarımızın çoğunluğu %50 olmadan diğer anlaştıklarımızı da yıkmayalım sözleri ile mağduriyetin ortadan kalmamasını sağladı. Aynı zamanda Kurum, yüzde 10 ile anlaşma sağlayarak iş yapılmaz diyerek, Yeşilli Belediye başkanına talimatlar verdi.

Yeşilli ilçesi, halkın ve kentsel dönüşümden etkilenen kişilerin sorunlarını ve problemlerini dinleyen ve gereğinin yapılması için hemen eğleme geçen Başkan Kurum, Biz siyaset yapmıyoruz. Biz bakıyoruz olana ve bitene daha sonra ise doğru olanı yapıyoruz diyerek halkın sevgisini kazandı. Vatandaşlar ise bu sözler karşısında ise ‘’ Başkan Erdoğan, En büyük Erdoğan gibi sloganlar atarak savunduklarını belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz