Kentsel Dönüşümde Yeni Bir Döneme Giriliyor

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu tarafından organizasyonu gerçekleştirilen Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme Ve Yeni Dönem isimli seminer gayrimenkul sektörünü bir araya getirdi. Toplantı kapsamında gayrimenkul sektörü içerisinde yer alan pek çok kişi ve kurum bir araya gelirken farklı kademelerde ve farklı alanlarda hizmet veren katılımcılar aynı platformda buluşma şansı yakaladı.

GİSP Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş organizasyonun ev sahibi olarak yapmış olduğu konuşmada 27 Ekim 2016 itibari ile geçilen yeni 6306 sayılı kanunun uygulama yönetmeliği ile beraber artık daha sağlıklı projelere imza atılmasının önünün açıldığını belirtti. Şehir Planlayıcı olarak görev yapan Hüseyin Oflaz ise getirilen yeni yasal düzenlemeler sayesinde artık projelerin çok daha kolay bir şekilde hayata geçirilebileceğini vurguladı.

3 Kişiden 2 si Onaylarsa Kentsel Dönüşüm Uygulanacak

Oflaz “Yeni yasal düzenlemeler ile beraber artık kat maliklerinin üçte ikisinin kentsel dönüşüme onay vermesi ile projeye başlanabiliyor. Yani kat maliklerinin tümünün onayının alınması için beklenmesine gerek kalmıyor. Yine 15 bin metrekare sınırlamasının kaldırılması ve yapının toplamda yüzde 65’inin riskli bulunması da kentsel dönüşüme alınması için yeterli bulunuyor. Yine artık müteahhitlerin yanı sıra vatandaşlarda benim yaşadığım yer riskli alan diye başvuruda bulunabilecek” dedi. Toplantı süresi boyunca pek çok katılımcı söz alarak kentsel dönüşüm hakkında fikir ve görüşlerini dile getirirken toplantının  son derece verimli geçtiği ve 2017 yılında kentsel dönüşüm projeleri ile Türkiye’nin çehresinin değişeceği vurgulandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz