Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kısa süre önce 6 Şubat günü çöken bina alanında kentsel dönüşüm çalışmaları için bazı incelemelerde bulunduğunu öğrenildi. İşte detaylar..

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile beraber inşaat çalışmaları devam ederken, Bakan Kurum binaları gezerek yetkili kişilerden birçok bilgi aldı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplamadan önce 6 Şubat günü 21 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve 15 vatandaşın ise enkazdan çıkarıldığını dile getirdi. Ayrıca 158 bağımsız bölümün yıkıldığını da belirtti.

Yıl bitimine kadar konutlar bitecek!

Kaba inşaatların artık bitme durumuna yaklaştığı belirtilirken, Yüklenicinin 10. aya kadar teslim yapılacağını söylediğini belirtti. En geç ise yıl sonuna dek vatandaşların güvenli ve iskanlı hatta ruhsatlı yapılarda oturacağını dile getirdi.ayrıca Orhantepe Mahallesinin çok önem arz ettiğini de söyledi.

50 bin konuta aynı anda başladık! Yaramız iyileşecek!

Kurum, bunlara ek olarak çalışmaların devam ettiğini ve 50 bin konutluk projenin çok hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Tek taraflı fesih hakkı için düzenleme yapılacak!

Kurum ayrıca, bir vatandaşın müteahhitten kaynaklı bir sorundan dolayı projenin yavaş ilerlemesinden dolayı rahatsız olduğunu ve bu bakımdan tek taraflı fesih hakkının getirileceğini dile getirdi.

Fikirtepe’de çalışmalar hızlanıyor!

Kurum ayrıca, sözlerinde Fikirtepe için inşaat çalışmalarının çok fazla hızlandırılacağını ve maliklerin kısa süre sonra evlerinde oturabileceklerini söyledi. Yıl sonuna kadar alanda tespit edilen riski binaların ise yıkımlarına devam edileceği vurgulandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz