AK Parti Ankara Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Barış Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmış olan Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinde de karşımıza çıkan “yatay mimari” ile geleceğin kentleri olarak en iyi hazırlığın başlangıcı olduğunu ifade etti.

Çocuklar artık toprakla bir bütün olacak!

Barış Aydın, ifadelerinde yata mimari konseptinin halkın beklentilerini ve kültürel değerlerine uygun bir yapılaşma içerisinde olduğunu söyledi. Bunları yanı sıra bu konsept ile geleceğin kentlerine ilk adımın atılacağını söyledi. AK Parti planları 1-2 yılı değil gelecek nesiller için oluşacak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın dediği gibi anlayışımız yatay mimari yolunda olacak. Çünkü tarihsel ve kültürel olarak bize yakışan budur. Bu proje kapsamında kentlerdeki beton görüntüsü kaldırılacak ve artık herkes nefes alacak. Çocuklarımız artık toprakla iç içe olacak ve bütünlüğümüz korunacak.

Barış Aydın, ayrıca çalışmaların devam ettiğini ve insanların fiziki ile sosyal bakımdan yatay mimari ile arzusunun artması bekleniyor. Yatay yapılaşma ile beraber toprakla ilişkisi kesilen vatandaşların doğayla iç içe yaşama imkanı olacak. Bu bakımdan bu proje çok fazla önem taşıyor.

Yeni vizyon dönemi!

Bakan Kurum, kentsel dönüşüm hakkında açıklamalar yaparak çok büyük bir öneme sahip olduğunu söylerken, Barış Aydın ise bakanlığın ciddi çalışmalar yaptığını ve şehirleri daha düzenli ve sağlıklı bir hale getireceklerini dile getirdi. Bu bakımdan her kente özel kentsel dönüşüm anayasası geliyor. İhtiyaç ne kadarsa o kadar konut üretilecek. Herkes kafasına göre istediği konutu yapamayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz