Kentsel Dönüşüme İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır, İtiraz Nasıl Yapılır?

Riskli yapıların yıkılarak yerine yenilerinin yapılmasını içeren kentsel dönüşüm projeleri büyük bir hızla devam ediyor. Kentsel dönüşüme giren taşınmazların sahibi olan kişilerin ise bu karara itiraz etme hakları bulunuyor. Bunun için kentsel dönüşüm projesine itiraz dilekçesi yazılarak kentsel dönüşüm müdürlüğüne başvuruda bulunulması gerekiyor.
Özellikle de çok katlı binalarda kat maliklerinin tümünün kentsel dönüşüme girme konusunda ortak karar almaları pek mümkün olmuyor. Kat maliklerinden birinin kentsel dönüşümü kabul etmemesi durumunda kentsel dönüşüme itiraz dilekçesi örneği doldurarak 15 gün içerisinde itiraz etmesi gerekiyor.

Bu durumda itiraz edilen yapı oluşturulan yeni heyet tarafından inceleniyor ve karar gözden geçiriliyor. Ancak yapının yapılan yeni değerlendirme de riskli yapı olduğunun belirlenmesi durumunda kentsel dönüşüm kararının iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden inşa edilmesine karar veriliyor.

Kentsel Dönüşüme İtiraz Dilekçesi Örneği 

Tarih: …./ …./….
İSTANBUL ALTYAPI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜDÜRLÜĞÜ’NE
Konu: İtiraz
İstanbul ili, …………. ilçesi, ……………. mahallesi, ……….. sokak, no:………., ……………. apartmanı adresindeki ……… pafta, ……….. ada, ………….. parsel sayılı taşınmazda bulunan binamız için  …………………….. tarafından düzenlenmiş olan ‘Risk Raporuna’ ve ilgili yıkım kararına itiraz ettiğimi bildirir gereğinin yapılmasını tarafınızdan talep ederim.
Adres:
…………………………….
…………………………….
…………………………….
Tel:
…………………………….
Riskli Yapı Malikleri
Tc Kimlik No    Ad Soyad   İmza
1.
……………………………..
……………………………..
……………………………..
Kayıt No:
……………………………..
Kayıt Tarih:
……………………………….

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz