Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak Kanun

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması adına adımlar atıldığını ve bu durum ile ilgili yeni bir kanun hazırlığınla olduklarını belirtti.

Her Yıl En Az 500 Bin Konut

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ülkemizde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının mevcut halinden daha hızlı ilerlemesi adına bazı çalışmaların yapıldığını, tedbirlerin alındığını ve kanun hazırlandığını belirten açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım’dan talimat alındığını da ekleyen Mehmet Özhaseki, “Meclis, çalışma ortamı içinde fırsat bulabilirse, onları yerine getirdiğimizde Türkiye’de her yıl en az 500 bin konutun değişebileceği bir ortam doğacak.” şeklinde konuştu.

Ekonomi de Canlanacak

Mehmet Özhaseki, her yıl en az 500 bin konutun dönüşüme uğraması sonucunda ekonominin canlanacağını, sektörün hareketleneceğini ve sektör ilgililerine büyük olanakların sunulacağını belirtti. Mehmet Özhaseki’nin konuşmaları, “500 bin konutun değişmesiyle, 45-50 milyar dolar iç piyasaya dönecek ve piyasa hareketlenecek. 250 sektör canlanacak, istihdam iki misli artacak. Yüzde 7-8 civarında olan istihdama katkısı yüzde 15’lere çıkacak. Bu sektörle ilgilenen herkese müthiş iş kapıları açacak.” şeklinde devam etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz