Kesilen Elektriğin Yeniden Açtırılması Nasıl Oolur

/ 8 Kasım 2017 / 6 / yorumsuz
Kesilen Elektriğin Yeniden Açtırılması Nasıl Oolur

Elektrik aboneleri, elektrik faturalarının son ödeme tarihine kadar ödeme yapmaz ise belli bir süre sonra elektrik kesiliyor. Peki, kesilen elektrik yeniden açtırılabilir mi?

Kesilen Elektrik Yeniden Açtırılabilir mi?
Elektrik aboneleri, elektrik faturalarının son ödeme tarihine kadar ödeme yapmaz ise belli bir süre sonra elektrik kesiliyor. Peki, kesilen elektrik yeniden açtırılabilir mi?
Elektriğin Kesilmesi
Elektrik aboneleri, elektrik faturalarının son ödeme tarihine kadar ödemede bulunmaz ise 6183. sayılı Kanunun 51. maddesi gereğince belirlenmiş olan oranların üzerinde olmamak kaydı ile kendilerine Şirket Yönetim Kurulu tarafından belirlenen yürürlükteki gecikme zammı oranında, günlük olarak gecikme zammı uygulanıyor. 
Elektrik borcunun son ödeme tarihine kadar ödenmemesi takdirinde, son ödeme tarihinden sonraki beş iş günü içerisinde kendilerine bir kez daha bildiri yapılıyor. İkinci bildiriden sonra da beş iş günü içerisinde herhangi bir ödeme yapılmaz ise elektrik abonesinin elektriği kesiliyor.
Kesilen Elektriğin Yeniden Açtırılması
Elektrik faturasının son tarihine kadar ödeme yapmayan ve ikinci kez yapılan bildiriye rağmen yine de ödemede bulunmayan elektrik aboneleri, kesilen elektriklerini yeniden açtırmak için elektrik borcunun yanı sıra kesme bağlama bedelini de ödemekle yükümlü tutuluyor. Kesme bağlama bedelinin tahsil edilmesi durumunda kesilen elektrik yeniden açtırılabiliyor.
Kesme bağlama bedeli, elektrik abonelerinin elektriğinin kesilmesini gerektiren durumlarda, elektriğin kesilmesi ve kesilen elektriğin bağlanmasına ilişkin masraflar adına abonelerden talep edilen bedel olarak geçiyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.