KHK ile Kapatılan İşletmelerin Gayrimenkulleri Ne Olacak

697 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında Bazı Tedbirlerin Alınması ile Alakalı KHK Resmi Gazete’de Yürürlüğe girerek yayımlandı. Terör örgütlerine destek vererek devletin güvenliğine zarar verdiğine hüküm getirilen tüm firmalar ihraç edilerek mal varlıkları hazineye devredildi.

Taşınır ve Taşınmaz Tüm Mal varlıkları Hazineye Devredilecek

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ Olağanüstü Hal (Ohal)’ in son olarak bir kere daha uzatılacağı sinyalini vermişti. Bu açıklama ile birlikte Yeni bazı KHK kararı ile re’sen kapatılan firmalar üzerinde bulunan gayrimenkuller Hazineye devredilecek.

Yeni alınan KHK ile birlite kurumlar üzerinde bulunan, tüm taşınır ve taşınmazlar, haklar, evraklar bedelsiz olarak Hazineye devredilmiş sayılacak. Kurumların var olan ve var olacak borları ile alakalı Hazine’den herhangi bir hak talep edilemeyecek.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz