Kuzey Kıbrıs’taki emlak satışlarında son zamanlarda büyük bir yükseliş gözlemleniyor. Söz konusu satışlar için, Girne ve yakınındaki konutlara Türklerin ilgisi oldukça fazla gözükü

Girne’deki Konutlara Türklerden Büyük İlgi!
Kuzey Kıbrıs’taki emlak satışlarında son zamanlarda büyük bir yükseliş gözlemleniyor. Söz konusu satışlar için, Girne ve yakınındaki konutlara Türklerin ilgisi oldukça fazla gözüküyor.
Girne’deki arsa fiyatları 350 bin sterline kadar yükselirken, tek yatak odalı apartman dairelerinin fiyatları ise 60 bin sterline kadar çıkıyor. Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, önümüzdeki aylarda mevcut fiyatlara yüzde 30 artış beklendiğini belirtti. 
Hasan Sungur, Diyalog Gazetesi’ndeki açıklamalarında, ülkedeki gayrimenkuller için alınan taleplerin, büyük bir çoğunluğunun Türklere ait olduğunu vurguladı. Ayrıca referandum döneminde olunmasından dolayı, bu taleplerin gün geçtikçe arttığını da belirtti. Girne’ye yoğun ilgi olmasının sebebi olarak da, konut sahibi olanların evleri kiraya verdiklerini, kiracıların da yaz ve kış ayırt etmeksizin bulunmasını gösterdi.
Diyalog Gazetesi’nde açıklamaları bulunan bir diğer isim olan gayrimenkul uzmanı Aylin Pelin Onar, gayrimenkul alımına yönelik ilgilerin artmasında, sebep olarak bina kat sayılarının artmasını gösterdi.
Aylin Pelin Onar, açıklamalarına şu şekilde devam etti;
“2010 Yılından beridir ülkemiz gayrimenkul sektöründe yükselen bir trend mevcut. Özellikle son iki senede gayrimenkul alanında ayrı bir dönüm noktası… Bina kat sayılarının artması, daha iyi yaşam alanlarını beraberinde getirdi. Bunun yanında binalara güvenlik, oto park ve sosyal aktivite merkezleri de eklenince artan ihtiyaç bizlere talep olarak döndü. Binalarda donanımın artması ve lükse olan dönüş, insanları da etkilemeye ve çekmeye başladı. Sadece ülke insanı değil, dışarıdan gelen insanlarda Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul almaya yöneldi. Özellikle Girne’deki yapılaşmalar talebi tetikledi. En fazla talebi de Girne görüyor.”

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.