Kimler Tapu Memuru Olabilir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde tapu işlemlerini gerçekleştirmek üzere görev alan çalışanlar tapu memuru olarak isimlendirilmektedir. Tüm memuriyetlerde olduğu gibi tapu memurluğu içinde aranılan bazı şartlar bulunmakta olup sadece bu şartları taşıyan kişilerin memuriyet başvuruları kabul edilmektedir. Peki, kimler tapu memuru olabilir?

Tapu Memuru Olma Şartları Nelerdir?

Tapu memuru olmak isteyen kişilerde aranılan şartlar Tapu Dairesi tarafından açıklanan pozisyonlara göre değişiklik gösteriyor. Ancak genelde tüm pozisyonlarda personel alımı kamu kuruluşu tarafından yapıldığı için KPSS puan şartı yer alıyor. Pozisyon için başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS sınavına katılmaları ve bu sınavdan en az 70 puan almış olma şartları bulunuyor. Yine pozisyon belirli bir meslek dalı için açıldıysa adayın o dalda eğitim veren üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmaları isteniyor.

Sözleşmeli Personel Olma Şartları Taşınmalı!

Aslında kurum tarafından açılan personel ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin mutlaka sözleşmeli personel alım ilanları için yayımlanan şartlara sahip olmaları yeterli oluyor. Açılan pozisyon çok ekstra özelliklere sahip olan bir pozisyon olmadıkça devlet memuru olma şartları için aranılan kriterleri karşılayan kişilerin işe başvuruları kabul ediliyor. Personel alımları genelde KPSS puanına göre yapıldığı için başvuruda bulunan adaylar KPSS puan sonuçlarına göre sıralanarak en yüksek puandan en düşük puana göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışamaya hak kazanıyorlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz