Vatandaşlar, faizsiz konut kredisi almak için ne yapacağını bilmiyor? Kimler faizsiz kredi alabilir? Kimler faizsiz konut kredisi alabilir? Güvenlik Kurumu tarafınca düzenlenmiş hak sahipliği belgesini almak için nelerin yapılması gerekiyor? İşte sizler için faizsiz konut kredisi hak sahipliği belgesi almanız için bilmeniz gereken detaylar…

Faizsiz Konut Kredisi Hak Sahipliği Belgesini Kimler Alabilir?

Terörle Mücadele kanununda yer alan bilgilere göre, görevler sebebiyle, malul duruma düşerek aylığa bağlananlar ve ölenlerin dul kalan eşi ile eşi hayatta değil yada evlenmiş ise, çocukları ve çocukları yok ise anne ve babası, görev zamanı ölen er ve erbaşların yukarıda saydığımız şekilde, dul ve yetim yakınları.

Bunların yanı sıra görevlerinin vermiş olduğu etkilerden dolayı vefat etmelerinden dolayı haklarında vazife malullüğü hükmü uygulanmış erbaş ve erlerin aylığa bağlanan dul ve yetimlerin istekleri doğrultusunda faizsiz bir şekilde konut kredisi almak için hak sahipliği belgesi düzenlenebilir. Ölüm durumlarında vazife malullüğünün ortaya çıkış sebebiyle hak sahipliği etki edilmektedir.

Ancak bilmeniz gereken bazı durumlar var:

Bu hak belgesi TOKİ tarafından üretilmiş konutlarda kullanılma şartı bulunuyor. Hak belgesi ile konut kredisi çekme sayısı ise en fazla 2 kereliğine mahsus. Yani iki defa faizsiz kredi çektiniz ve ev aldınız. 3. sefer yeniden faizsiz konut kredisi çekme hakkınız bulunmuyor. Gidip TOKİ dışında da konut almak için kredi çekmeniz mümkün değil.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz