KİPTAŞ Silivri’de Sadece 195 Bin Liraya Konut Satacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşları arasında yer alan KİPTAŞ ucuz konut üretimi ile İstanbulluların konut sahibi olmalarını sağlamak amacı ile projeler geliştirmeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından yapılan açıklama ile KİPTAŞ Silivri 3. Etap konutları ile sadece 195 bin liradan başlayan fiyatlarla konut satışı yapacakları müjdesini verdi.

KİPTAŞ Silivri 3. Etap Başvurusu Başladı

28 Mart itibari ile KİPTAŞ 3. Etap başvuruları başlamış oldu. Başvurular 18 Nisan 2018 itibari ile sona erecek. Proje kapsamında 1508 adet konut üretilecek. Üretilen konutlar alt gelir grubu konutları olacak ve konutlar sadece 195 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. KİPTAŞ tüm maliyetler dikkate aldığında nerede ise maliyetinin altına konut satışı yapacak. Projenin temel amacı kentsel dönüşümün sıkıntılı olduğu yerlerde belediye eli ile ucuz konut satmak ve bu sayede sorunlu kentsel dönüşüm projelerini tamamlamak.

KİPTAŞ Toplamda 10 Bin Konut Üretecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşümü desteklemek amacı ile 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını belirten Uysal Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan ve Büyükçekmece Mimaroba bölgelerinde kentsel dönüşüme başlayacakları müjdesini verdi. KİPTAŞ markası altında 2018 yılı içerisinde İBB kentsel dönüşümü desteklemek amacı ile 10 bin konut inşa edecek. İnşa edilecek olan konutlar maliyetlerinin de altına satışa sunulacak ve KİPTAŞ sosyal konut üretimi görevini üstlenecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz