Kira Beyannamesi Vermedim Diyen Ev Sahipleri Dikkat!

Maliye Bakanlığı her geçen gün vergi mükelleflerinin üzerindeki baskıyı arttırmaya devam ederken bu yakın takipten kira geliri elde eden ev sahipleri de nasiplerini alıyor. Maliye Bakanlığı bundan sonra en az gelir vergisini ödemeyen ev sahipleri kadar düşük beyanda bulunan ev sahiplerine de yakın markajda bulunacak.

Yapılan Takipler Sayesinde Emlak Beyanı Rekor Seviyede Arttı

Bakanlık tarafından yürütülen özverili çalışma sonucunda emlak beyanı bu yıl rekor seviyede artarken ev sahiplerinin yıllık emlak gelirleri yaşanan bu artış ile beraber 34 milyar seviyesine yükselmiş oldu. Kayıt dışı ekonomi ile mücadele çalışmalarında yeni zaferlere imza atmayı başaran Maliye Bakanlığı’nın sadece kira geliri beyanlarındaki artışı yüzde 24 oldu. 2015 kira geliri beyanı rakamlarına oranla 2016 yılında yüzde 24 oranlık bir artış yaşanarak 34 milyar olarak bakanlığın kayıtlarına geçirilmiş oldu.

Kira Vergisi % 26 Arttı

Kira geliri elde eden kişileri yakın takip altına alan Maliye Bakanlığının yürüttüğü bu özverili çalışma yüzde 26 oranında bir artışla kira vergisi gelirini de arttırdı. Yaşanan bu artış ile beraber toplam kira vergisi 5,1 milyar seviyesine tırmandı. Geçen sene ile karşılaştırıldığında ev sahiplerinin kira geliri beyanlarında bu sene 6,5 milyar fazla beyanda bulunmuş oldu. Kira gelirini eksik beyan etmek suçunu işleyen kişiler elektronik ortamda tespit edilirken eksik tespit edilen beyanlar cezalı olarak Maliye Bakanlığı tarafından yine tahsil ediliyor.

Kira Beyannamenizi verdiniz mi?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz