Kira Borcuna İtiraz Dilekçesi Nasıl Yapılır?

Kiracının ödemekle yükümlü olduğu kira bedelini ödememesi durumunda taşınmaz sahibinin ihtar çekerek bu durumu belgelemesi halinde taşınmazın boşaltılmasını sağlama hakkına sahiptir. Bu hakkın elde edilebilmesi için mutlaka kiracının düzenlenen kira sözleşmesinde belirtilen kira ödeme tarihinin geçmesine rağmen kirayı ödememesi ve ev sahibinin de bu durum karşısında ihtarname çekmesi gerekmektedir.

Ancak bazı durumlarda banka hesaplarında yaşanan karışıklıklar ya da farklı sebeplere farklı olarak kiracının kirayı ödemiş olmasına rağmen kira borcu için taşınmaz sahibinin ihtarname çektiği durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumda kiracının mutlaka kira borcuna itiraz dilekçesi yazarak duruma karşı çıkması ve kendisinin söz konusu kira bedelini ödediğini dile getirmesi gerekir.

Kira Borcuna İtiraz Dilekçesi Örneği

…………. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE
Dosya No

İTİRAZ EDEN(BORÇLU)      :

ADI SOYADI   :

VEKİLİ         :

ALACAKLI       :

VEKİLİ          :

ALACAK TUTARI    :  …TL

KONU       : Müvekkilime …/…/… tarihinde tebliğ edilen ilamsız   takibe ilişkin ödeme emrine yasal süresi içinde itirazımızdır.

İTİRAZ NEDENLERİ                   :
1- …………………….

2- ………………..

3- Kira borcunun ….. nolu banka hesabına ödenmesi nedeni ile kira borcu bulunmamaktadır. Takip de bu nedenle geçersizdir. Borca itiraz ediyoruz.

SONUÇ VE İSTEM          : Açıkladığımız sebeplerden dolayı müvekkil aleyhine yapılan  icra takibinin durdurulmasını, takip giderleriyle ücreti vekaletin alacaklıya yükletilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/……

İtiraz Eden Borçlu Vekili
Av.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz