Kira Kontratı Bitmeden Evden Çıkma

2 senelik kontrat imzalamıştık . Ama evden çıkmak zorundayız . Evsahibimiz bu parayı bizden kesinlikle alacağını söylüyor . Haklarımız neler?

Eğer haklı bir sebep olmadan yani evin kullanılmasında bir zorluk , bir başka engel olmayıp yanlızca kiracının kendisinin sübjektif kulları nedeniyle , evde ben bu andan itibaren oturmak istemiyorum , oturamayacağım demesiyle işaret edilen zaman sonuna civarında kira ödemekten aslına bakarsanız kurtulamaz . Ne var ki böyle bir statü söz konusu bulunabilir .

Şartlarının burada kalmaya devamının bizzat amaçlı vazgeçilmez kıldığını , bunun için cevap burayı boşaltması üst kısmına ev sahibinin çok pratik , çok iyi şartlarda kirada oturan bulabileceğini , bu yerin bunun için müsait olduğunu söylüyoruz . Dürüstlük kuralına dayanan bir keşif davasıyla bunu hakime anlatabilirse bir şansı bulunabilir . Bunu da yapamadı ayrıldı gitti diyelim . Ev sahibi gitti başkasına kiraya verdi . Ondan bir an önce sonra bu kurallar da aranmadan , kendisinden zaman sonuna civarında kira bedelini istediğinde , başkasına kiraya vermesi yardımıyla elde ettiği kira paralarını bundan düşebilecektir .

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz