Bu yazımızda kiracıların kira parasını ne zaman ödemesi gerektiği konusunda yardımcı olacağız. Kira parasında yer alan ödeme zamanıyla alakalı yasal hükümler, Türk Borçlar Kanununa göre 257. Maddede yerini alıyor. Bu maddede yer alan bilgiye göre, kira ödemesi ev sahibi ile yapılan anlaşmaya göre ödenmesi gerekiyor. Kira sözleşmesi yapıldığı zaman ödeme tarihi de bu sözleşme içerisinde yerini alır.

Kira parası geciktiği zaman mahkemeye başvurmanız en doğal hakkınızdır. Kira bedeli en fazla 6 ay ya da 1 yıl içerisinde verilmelidir. Daha fazla bir süre tanınmış ise bu kiracı ve sahibinin arasında olan anlaşmadır. Eğer kira parası ödeme zamanı belirtilmemiş ise yapmanız gereken işlem bunu mahkemede dilekçede belirtmek olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz